Dnes je Neděle 19. srpen
Svátek má: Ludvík, zítra: Bernard
tisk stránky

Aktuality

14.07.2015

Rozhledna Máminka

Kategorie: Hlavní
Zaslal: admin

Od 22. 12. 2014 je realizován projekt Zvyšování atraktivity Hudlicka jako destinace cestovního ruchu. Projekt je spolufinancován Regionálním operačním programem Střední Čechy dotací do výše  5 378 432,37 Kč.

Cílem projektu je zvýšit atraktivitu Hudlicka jako destinace cestovního ruchu, tedy přivedení většího počtu turistů do obce Hudlice a jejího blízkého okolí. Obec Hudlice chce tohoto cíle dosáhnout díky tomu, že vybuduje nové turistické cíle - rozhlednu Máminka na vrcholu Krušné hory, novou naučnou stezku kolem Krušné hory, revitalizuje areál Památníku Josefa Jungmanna a zajistí bezpečnější přístup na Hudlickou skálu. Dále žadatel zajistí turistické značení naučné stezky a cesty vedoucí na vrchol Krušné hory, vzniknou také nástupní plochy pro odstavení dopravních prostředků pod Krušnou horou. Jednotlivé objekty budou doplněny vhodným mobiliářem.

O přírodních krásách Hudlicka se díky realizaci projektu dozvědí potenciální zájemci o návštěvu regionu a najdou zde rozmanitou nabídku důvodů k putování krajinou. Projekt je určen pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Předpokládané ukončení fyzické realizace projektu: 31. 5. 2015.

Copyright © 2011-2018 obec Otročiněves   |   Mapa stránek   |    Kontakty   |    Vytvořeno firmou Kinet s.r.o.